| PUBLISHER | Globeedit (09/21/2021) |
| PRODUCT TYPE | Paperback (Paperback) |
I cild olan ""Dəmir yumruq" un lmcl zərbəsi" əsərində Azərbaycan əsgərinin İkinci Qarabağ mharibəsində gstərdiyi şcaətdən, qəhrəmanlıqdan, rəşadətindən bəhs edir. Baş verən hərbi əməliyyatlar Ordunun qdrətini zə ıxartdı, erməni terrorularının təbiətən qorxaq olduğunu sbuta yetirdi. 30 il ərzində ən masir mhəndis-texniki standartlarına uyğun yaradılan mdafiə-itehkam səddlərini yarmaq lmə bərabər bir qərar sayılsa da, Prezident İlham Əliyev erməni faşizminə Qarabağda son qoymaq n Orduya əks-hcum əmrini verir. Qarabağın işğalılardan azad edilməsi n sentyabrın 27-də Vətən mharibəsi başlayır. Əli silah tuta bilən hər bir şəxs mharibəyə getməyə can atır. Hərbi Komissarlıqların qarşısında nvbə yaradan Vətən fədailəri Qarabağı erməni daşnaklarından təmizləmək n aslan kimi dyşlərə qatılır. Əsərdə tankılar, topular, kəşfiyyatılar, snayperlər, feldşer, hətta təxliyyəyə cəlb olunmuş dyşlərin, o cmlədən başda generallar olmaqla zabit heyətinin fədakarlığı aydın şəkildə təsvir edilibdir. Peşəsindən və tutduğu vəzifəsindən asılı olmayaraq, hər bir oxucu n nəzərdə tutulan bu kitab, vətənpərvərlik ruhunu aşılayır və tərbiyəvi-əhəmiyyət kəsb edir.