| PUBLISHER | Globeedit (10/15/2021) |
| PRODUCT TYPE | Paperback (Paperback) |
II cild olan Hərb tarixində misli grnməmiş əməliyyat əsərində İkinci Qarabağ mharibəsində baş verən total dyşlər z ksini tapıbdır. MN-nin Sərhəd Qoşunları, Dəniz Piyadaları VƏ Digər qoşunlarının xsusi təyinatlılarının Xudаfərin krpləri, Zəngilan, Qubadlı, Şuşanın işğaldan azad edlməsində, qeyri-bərabər dyşlərdəki şcaətlərinə geniş yеr verilibdir.Azərbaycan əsgərinin qətiyyəti, qeyri-adi dyş slubu nəinki Ermənistanın, hətta bir ox lkələrdən gəlmiş terroruların canında vahimə xofu yaratmışdı. Yngl dağ piyadalarının srətli hcumunu PUA və z gedən artilleriyanın birgə istifadəsi təşkil etdi. Korrektə və hədəfi nişan alma həm peyk naviqasiyası, həm də qarşıda olan diversiya-kəşfiyyat qrupları ilə dəstəklənib. PUA-nın havada hkmranlığı ermənilərin HHM-in darmadağın etdi. 28 il bundan əvvəl Şuşada 100-ə yaxın azərbaycanlı 11 мин quldura mqavimət gstərərək şəhadətə ucalmışdı. Bu mharibədə isə yalnız avtomatlarla silahlanmış 400 fədai ən ətin səddləri aşıb, sıldırım qayalarla Şuşaya qalxmış və zirehli zirehli texnikalarla təchiz olunmuş 3000 nəfərlik erməni quldurunu darmadağın etmişdi. Bu hərb tarixində misli grnməmiş бир əməliyyat sayılır.